Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Góra
Menu górne
Treść główna
Menu prawe
Dół strony
Znajdujesz się w: Strona główna / Zadaj pytanie Wójtowi

Zadaj pytanie Wójtowi

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-07-20 11:09:09, przez MICHAŁ LESIEIWCZ
WITAM
CZY PANU WOJTOWI ZNANY JEST FAKT POMPOWANIA SZAMB DO ROWOW , W POLA , ŁĄKI I INNE W ZACHARZEWIE OKOLICE UL. RAJSKIEJ?
KTOMU MOZNA ZGŁOSIC TEN FAKT.
NIE MOZE BYĆ TAK ŻE JEDNI PŁACĄ ZA WYWÓZ SZAMB , INNI ZA KANALIZACJE A KTOS (I TO NIE JEDNA OSOBA) WYLEWA WSZYSTKO GDZIE CHCE.
WIDZE ZE JEST NA TO OGOLNE PRZYZWOLENIE I ROBI SIE TO W BIAŁY DZIEN BEZ UKRYWANIA SIE.
PROSZE O INTERWENCJE
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-21 13:26:31
Witam
na to nie ma przyzwolenia, to jest karalne. Zwrócimy się do mieszkańców Zacharzewa którzy nie mają kanalizacji o przedstawienie faktur za wywóz nieczystości płynnych przez firmę posiadającą koncesje na tego typu usługi.

Z poważaniem
Antoni Hadryś
Z-ca Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-19 06:15:00, przez Przemysław Łyżwa
Dzień dobry Panie Wójcie,

Moje pytanie dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w Zacharzewie dokladnie trzech domów przyległych do ul.Krotoszyńskiej , czy z brakiem planow na podlaczenie do kanalizacji bedzie mozliwość uzyskania zgody na budowe przydomowej oczyszczalni ścieków?

Pozdrawiam
Przemysław Łyżwa
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-19 09:45:42
Dzień dobry,
oczywiście, jeżeli nie ma technicznej możliwości podłączenia do kanalizacji lub budowa jest ekonomicznie nieopłacalna wydajemy zgodę na budowę przydomowych oczyszczalni.


Pozdrawiam
Antoni Hadryś
Z-ca Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-18 12:29:14, przez Paweł
Dzień dobry!

Mam pytanie odnośnie drogi gminnej w miejscowości Szczury (od Szczurawic w stronę drogi krajowej nr 11). Remont drogi już się zaczął, został zrobiony chodnik i później prace ustały. Czy wykonawca ma jakiś termin, do kiedy ma zakończyć prace? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-19 09:07:27
Dzień dobry,
jest to droga powiatowa, gmina tylko partycypowała w jej kosztach (ponad 400.000 zł). Z mojej wiedzy zaciągniętej z Powiatowego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim niebawem zostanie położona nawierzchnia asfaltowa.
Pozdrawiam
Antoni Hadryś
Z-ca wójta Gminy Ostrów Wielkopolski
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-30 10:06:31, przez Piotr Zmyślony
Dzień dobry
Mam pytanie czy jest stypendium za czerwony pasek ze średnia 5.0 nie chodzi mi o stypendium naukowe za najwyższa średnia. Gdyż moja córka słyszała właśnie o stypendium za pasek a bardzo na tym jej zależy
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-04 14:06:44
Dzień dobry,
Niestety za czerwony pasek na świadectwie oprócz satysfakcji dla ucznia i rodziców nie ma żadnych innych przywilejów. W naszej gminie przy średniej 5,2 i więcej oraz bardzo dobrej lub wzorowej ocenie z zachowania jest stypendium (nagroda) za wyniki w nauce.


Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-23 12:51:28, przez mieszkaniec Agrestowa
Chciałem zapytać na kiedy jest przewidziane rozpoczęcie prac przy przebudowie ulicy Agrestowej
w Gorzycach W. i czy w związku z tym będą jakieś utrudnienia z dojazdem do posesji ulic Agrestowej i Ogrodowej ?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-29 10:52:33
Dzień dobry,
Umowa przewiduje wykonanie zadania do 30.11.2017 r. Plac budowy został już przekazany firmie, która nie określiła jeszcze dnia rozpoczęcia robót. Przed rozpoczęciem robót firma przedstawi plan organizacji ruchu na tych ulicach, ale niewątpliwie zawsze przy tego typu pracach pewne niedogodności mogą wystąpić.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-09 23:12:55, przez Mieszkańcy Lewkowa
Panie Wójcie,
jak wygląda doprowadzenie gazu ziemnego w Lewkowie z ul. Szymanowskiego do Paderewskiego? Istnieje możliwość przyłączenia? Firma, która doprowadzała gaz do ul. Szymanowskiego przeprowadzała wówczas ankietę, mieszkańcy byli zainteresowani z tym, że firma aby ciąć koszty chciała kopać przez posesje, na co mieszkańcy nie wyrazili zgody. Po tylu latach jest zrobiona droga i teraz będzie rujnowana na nowo, żeby można było doprowadzić gaz? Czy po prostu tak idziemy z duchem czasu, że tylko nieliczni mogą z tego gazu skorzystać, czyli jedna ulica?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-29 14:41:51
Dzień dobry,
Budowa sieci gazowej nie należy do zadań własnych gminy. Inwestorem budowy sieci jest Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. a w tym wypadku Zakład Gazowniczy w Poznaniu. Tak się składa, że inwestor wystąpił na budowę sieci w części ul. Szymanowskiego, która jest nieutwardzona. Gmina dba i zabezpiecza swoje inwestycje. O każdej planowanej przebudowie drogi przekazywana jest informacja tak by potem jej nie rozbierać.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-26 23:13:55, przez mieszkaniec Wtórku
Dobry wieczór.
Skoro tak ładnie bierze Pan udział przy odbiorze technicznym wiaduktu w Wysocku Wielkim to odpowie mi Pan na pytanie - czy Gmina planuje wykonanie chodnika we Wtórku przy ul. Wysockiej? Zapewne odpowie Pan, że nie leży to w gestii gminy tylko powiatu, mnie jednak taka odpowiedź nie usatysfakcjonuje w kontekście początku pierwszego zdania - skoro Wójt bierze udział w odbiorze technicznym wiaduktu drogi powiatowej. Po oddaniu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, ruch na ul. Wysockiej będzie zwiększony - zjazd z obwodnicy w rejonie Kamienic.
Przy okazji zadam drugie pytanie, czy coś się dzieje w celu pozyskania środków zewnętrznych na budowę kanalizacji sanitarnej we Wtórku, bo gminy zapewne nie stać na budowę z własnych środków, i czy Wójt zamierza coś z tym zrobić?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-29 12:28:42
Witam w Wysocku Wielkim ul. Baryczna jest drogą gminną dlatego wykonawca poprosił gminę w momencie otwarcia wiaduktu o udział.
Natomiast ul. Wysocka we Wtórku jest drogą powiatową i pytania o jej modernizację należy kierować do władz powiatu. Przypomnę jednak, że kilka lat temu gmina przekazała powiatowi na remont tej właśnie drogi kwotę 200.000 zł. W najbliższych latach nie planujemy budowy kanalizacji sanitarnej we Wtórku, można natomiast uzyskać dofinansowanie do budowy oczyszczalni ekologicznej.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-18 11:02:29, przez Olga Mróz-Marek
Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy ulicy Topolowej / Leśna. Chciałbym się dowiedzieć kiedy planowana jest rozbudowa infrastruktury technicznej np. woda, kanalizacja sanitarna z m. Gorzyce Wielkie/Topoli Małej w kierunku ulicy Odolanowskiej.
W związku z kolejnymi wydawanymi warunkami zabudowy prze gminę teren będzie stawał się coraz bardziej rozbudowywany ale brakuje podstawowej infrastruktury technicznej. Pytanie i zarazem prośba dotyczy nie tylko nowopowstałych inwestycji ale także i istniejących budynków.


 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-26 12:52:44
Dzień dobry, zwróciliśmy się do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. z prośbą o korektę planu inwestycyjnego sieci wodociągowej. Między innymi o wprowadzenie zadania dalszej rozbudowy sieci wodociągowej na ul. Topolowej. Być może jeszcze w tym roku uda się wykonać projekt i najdalej w 2018 r. wybudować sieć. Natomiast budowa sieci kanalizacji sanitarnej uzależniona jest od środków zewnętrznych.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-04-27 22:23:01, przez Tomasz Kociński
Szanowny Panie.
Proszę o wyjaśnienie kto odpowiada za ustalenie kryteriów lokalnych do kwalifikacji dzieci do przedszkola (Przedszkole w Gorzycach Wielkich). O ile kryteria ustawowe są dla mnie zrozumiałe tak lokalnych nie jestem w żaden logiczny sposób wyjaśnić. ˝Pkt.1 Dziecko rodziców pracujących...), co w przypadku jeśli jeden z rodziców pracuje a drugi jest w trakcie poszukiwania lub ma ustalone już stanowisko pracy np. od lipca 2017r. czy w tym przypadku się należy 5pkt dla dziecka czy nie? To czy w przypadku gdy jeden z rodziców rozwiąże umowę o prace do września 2017r to czy jego dziecko będzie miało odebrane 5pkt? Kryterium to jest dla mnie całkowicie nie logiczne i nie powinno mieć wpływu na rekrutację bo jest to czynnik zmienny. Pozostałe 5 punktów kryteriów dotyczy się tylko rodzin z min 2-ką dzieci więc rodzina z jednym dzieckiem nie ma szans na przyjęcie i jest skreślona już ˝z góry˝ czyli kryterium od 2-6 jest tylko ukierunkowane w określoną część społeczności (rodzin) we wsi, a poza tym dziecko wychowujące się bez rodzeństwa wśród dorosłych wydawałoby się że potrzebuje kontaktu z dziećmi a pkt2-6 jednak to tym dzieciom uniemożliwia.Podsumowując całą już procedurę rekrutacyjną gdzie nikt nie kieruje się logicznym wyborem a tylko wynikiem punktowym który nie jest ukierunkowany na dobro i kształcenie dziecka jestem rozgoryczony, że dziecko jako jedyne z rocznika 2013 nie zostało zakwalifikowane. W roku kolejnym jeśli optymistycznie rozważając dziecko się zakwalifikuje będzie musiało uczęszczać wraz ze swoim rocznikiem który w zdecydowanej większości edukację w przedszkolu będzie już prowadził od dwóch lat. Wierzę tylko, że dziecko nie będzie miało problemu z adaptacją w nowym gronie dobrze znanych się już ze sobą pozostałych dzieci.
Z góry dziękuję za logiczne i wyczerpujące wyjaśnienie w/w.
Z poważaniem
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-10 08:59:15
Witam, w związku ze złożonym zapytaniem wyjaśniam:
1. Kryteria lokalne określa w uchwale rada gminy jako akt prawa miejscowego.
2. Oświadczenia rodzica/rodziców potwierdzają istniejący stan w dniu składania wniosku, a nie stan przeszły czy przyszły.
3. Kryteria są zgodne z ogólną polityką prorodzinną i państwa.
4. Kryteria lokalne są rozpatrywane przy analizie wniosków jeżeli po złożonych deklaracjach o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego i po rozpatrzeniu wniosków opartych o kryteria ustawowe powstają jeszcze wolne miejsca w przedszkolu.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-04-19 12:04:29, przez mieszkańcy Wtórku
Dzień dobry Panie Wójcie

w trosce o zdrowie mieszkańców Wtórku uprzejmie prosimy o odpowiedz na pytanie kiedy we Wtórku doczekamy się siłowni zewnętrznej? Obiekty takie funkcjonują już prawie w każdej wsi m.in. w Szczurach, Wysocku Wielkim, Mazurach, Franklinowie, Łąkocinach, Sobótce, Świeligowie i Lamkach.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-04 13:13:04
Witam
Decyzje o budowie i powstaniu siłowni zewnętrznych podejmują mieszkańcy sołectwa ustalając zadania do realizacji ze środków finansowych będących w ich dyspozycji w ramach funduszu sołeckiego. Mieszkańcy sołectwa Wtórek mieli w 2016 r. do dyspozycji kwotę 26.402 zł, a w 2017 r. posiadają kwotę 27.501 zł.
Może Pan wystąpić z odpowiednim wnioskiem przy podziale funduszu sołeckiego na 2018 r.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-27 19:03:16, przez bogdan nawrocki
dzien dobry panie wojcie prosimy o wyrownanie ul ul ogrodowej i agrestowej w gorzycach wielkich bo mozna tam urwac zawieszenie samochodu w/w ulice sa w fatalnym stanie niektore dziury maja 10 cm a moze i wiecej prosimy o pilne potraktowanie naszej prosby
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-30 15:24:18
Dzień dobry
Na terenie gminy trwają już prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg, tj. równaniem i wałowaniem. W najbliższym czasie ulice: Ogrodowa i Agrestowa w Gorzycach Wielkich także zostaną wyrównane.
Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-25 18:38:46, przez Dorota Adamska-Helak
Pan Piotr Kuroszczyk
Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski

Szanowny Panie,
jestem współwłaścicielką działek nr 495 i 496 w Wysocku Wielkim i chciałam się zapoznać z propozycjami zmian w Studium Zagospodarowania Gminy. Niestety z uwagi na datę wyłożenia Studium do dnia 16 marca odmówiono mi takiej mozliwości proponująć jednoczesnie abym napisała wniosek o ujęcie działek których jestem współwłaścicielką w nowym Studium. Z uwagi na to, że nie wiem jakie są propozycje, mój wniosek może się okazać bezzasadny i niepotrzebnie przysporzyć pracy osobom opracowującym Studium. Mieszkam w Poznaniu i z tego powodu mam utrudniony kontakt z Państwem. Czy mogę prosić o skierowanie mnie do autora Studium i możliwość zadania pytania o proponowaną formę zagospodarowania? A może jest możliwość skorzystania z skrzynki ePUAP lub formy pisemnej wystąpienia o informację publiczną?
Z poważaniem
Dorota Adamska-Helak
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-30 11:25:35
Dzień dobry
Nie są to zmiany studium, lecz opracowywane jest nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostrów Wielkopolski.
W studium określa się politykę przestrzenną gminy, w tym lokalnych zasad zagospodarowania przestrzennego.
Ustalenia studium są wiążące dla organu gminy przy sporządzania planów miejscowych.
Studium nie jest aktem prawa miejscowego.
W studium określa się: bilans terenów przeznaczonych pod zabudowę i kierunki zmian w strukturze przestrzennej gminy, kierunki i wskazówki dotyczące zagospodarowania oraz użytkowania terenów, w tym tereny przeznaczone pod zabudowę oraz tereny wyłączone spod zabudowy, obszary ochrony przyrody, obszary kultury, kierunki rozwoju systemu komunikacji i infrastruktury, obszary pod inwestycje celu publicznego o znaczeniu lokalnym.
Może Pani zgłaszać uwagi, wnioski do 6 kwietnia 2017 roku, o przeznaczenie terenu (gruntu) pod określony cel.
Wnioski zostaną rozpatrzone przed uchwaleniem studium.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-04 13:11:00, przez Jaroslaw Trzeciak
Witam Panie Wójcie czy i kiedy będzie chodnik lub ścieżka rowerowa na ul. Spacerowej z Gorzyc Wielkich do Radziwiłowa Odkąd zrobiono asfalt łączący drogę Ostrów Odolanów ruch samochodów na tej ulicy wzrósł znacząco Droga jest dość wąska zwłaszcza jak się dwa auta mijają Chodzi tu głownie o dzieci idące bądź jadące do szkoły ,a także pozostałych uczestników jednośladów Drzew nie można usunąć bo ochrona środowiska się na to nie zgodzi Najbardziej niebezpieczny jest zakręt przed remizą OSP zwłaszcza jak się idzie prawidłowo lewą stroną w kierunku Radziwiłowa jak się dwa auta mijają wtedy pozostaje ucieczka do głębokiego rowu Proszę Pana Wójta o zobaczenie osobiście tej drogi i podjecie jakiś krok ów zanim nie zdarzy się tragiczny wypadek Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-15 14:58:29
Witam
Budowa ścieżki pieszo- rowerowej wraz z modernizacją drogi obejmuje obszar zabudowany tj. od drogi powiatowej do ostatniego zabudowania na ul. Spacerowej. Ścieżka pieszo- rowerowa usytuowana będzie za kasztanami po prawej stronie jadąc w kierunku Radziwiłłowa. Projekt jest przygotowany pod kątem ubiegania się o dofinansowanie
w ramach programu budowy dróg Urzędu Marszałkowskiego. Zadania budowy dróg z budżetu gminy realizowane są w kolejności uzgodnionej z samorządem wiejskim.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-23 22:02:20, przez Mieszkaniec
Witam,
Panie Wójcie, chciałbym się dowiedzieć, na kiedy przewidujecie Państwo utwardzenie(asfaltem bądź kostką brukową) ul. Akacjową w Gorzycach Wielkich.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-02 10:26:42
Witam
Utwardzenie dróg asfaltem bądź kostką brukową realizuje się na podstawie oczekiwań mieszkańców wyrażanych na zebraniach wiejskich. W roku 2017 utwardzone zostaną ul. Wasiaka z parkingiem, ul. Spokojna i być może część ul. Żwirowej (w kierunku Północnej) oraz część ul. Agrestowej. Sprawa przebudowy dróg w 2018 jest jeszcze otwarta. Nadmieniam, że w Gorzycach Wielkich jest już 45 ulic z tego 23 mają nawierzchnie z kruszywa kamiennego oraz 3 ulice są częściowo utwardzone asfaltem.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-15 12:21:14, przez mieszkańcy Wtórku
szanowny Panie Wójcie, w związku z planami powstania żwirowni we Wtórku, (prawdopodobnie inwestycja p. Nabzdyka ), i trwającymi już pracami ziemnymi, proszę o informację czy na taką inwestycję zostały wydane stosowne pozwolenia i dlaczego nie został ten fakt poddany konsultacjom społecznym. Jako mieszkańcy nie wyrażamy zgody aby wywóz urobku odbywał się środkiem wsi, przez którą dzieci codziennie uczęszczają m.in.do szkoły. Trasa przejazdu ogromnej ilości wielotonowych ciężarówek zapełnionych żwirem wiedzie m.in. ulicą Zieloną, która nie posiada nawet chodnika. W obliczu działań proekologicznych, dodatkowo nie bez znaczenia jest zanieczyszczenie środowiska przez ten ciężki, wyeksploatowany sprzęt jak również fakt bezpośredniej bliskości strefy ochrony wód (zasoby na Trąbie i w okolicy).
Bardzo prosimy aby jeżeli już ta działalność ma tam powstać, trasa ta została zmieniona na teren leśny, warunki jak najbardziej na to pozwalają, wg informacji głoszonych przez mieszkańców, p. Nabzdyka zniechęca do tego rozwiązania konieczność opłacania kosztów z związku z przejazdem prze Lasy Państwowe.
Nie dopuszczamy takiego rozwiązania aby ktoś działał w swoim interesie finansowym, bez poszanowania zdrowia i życia okolicznych mieszkańców. Nie będziemy bezczynnie czekać na tragedię na drodze z udziałem naszych dzieci. Bardzo proszę o pilną reakcję.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-27 11:09:24
Witam, na pobór piasku p S. Nabzdyk posiada koncesję wydaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Żwirownia jest jeszcze nie eksploatowana. Samochody które będą wywozić piasek ze żwirowni muszą spełniać warunki techniczne oraz przestrzegać przepisy o ruchu drogowym. Niebawem spotkam się z Panem S. Nabzdykiem w celu omówienia trasy transportu piasku.


Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-15 12:17:05, przez mieszkańcy Wtórku
Szanowny Panie Wójcie w imieniu wielu mieszkańców Wtórku zwracam się z pytaniem o działania w kwestii jakości powietrza we Wtórku. Kiedy w naszej gminie ktoś zajmie się emisją spalin z kominów? We Wtórku nie ma czym oddychać. Czy przewidziane są jakieś dotacje dla gospodarstw pragnących zmienić źródło ogrzewania np. na gazowe, piec na ekogroszek itp. Czy gmina przewiduje jakieś wsparcie finansowe dla mieszkańców?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-24 11:33:11
Witam, problem jakości powietrza dotyczy niemal całej Polski. Gmina zorganizowała w dniu 21 lutego 2017 r. spotkanie z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który zaprezentował programy, które mają na celu wymianę piecy na bardziej przyjazne środowisku. Gmina w br. nie przewidziała wsparcia finansowego na ten cel. Prowadzimy szeroko zakrojoną akcję informacyjną propagującą między innymi odstąpienie od spalania śmieci, które powodują zanieczyszczenie powietrza.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-14 11:19:56, przez mieszkaniec
Dzień dobry
Mam pytanie co do ulicy Agrestowej w Gorzycach Wielkich czy już wiadomo kiedy będzie robiona.
Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-24 11:31:06
Witam, planujemy rozpocząć przebudowę tej ulicy jeszcze w tym roku. Ostateczna decyzja zapadnie w I połowie roku, kiedy będziemy mieli pełną wiedzę o wszystkich dochodach na ten rok. Dodam, że posiadamy wszystkie uzgodnienia i projekty tj. budowy odwodnienia i nawierzchni drogi.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-22 12:55:00, przez Bogumiła Zuchowska
WITAM
PROSZĘ O INFORMACJĘ KIEDY W PLANACH JEST ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH NA TERENIE GMINY OSTRÓW WIELKOPOLSKI (TOPOLA MAŁA) GDYŻ NIGDZIE NIE MA TAKIEJ INFORMACJI.
Z POWAŻANIEM ZUCHOWSKA

 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-23 13:31:56
Witam, jesteśmy w trakcie ustalenia terminów z firmami wywozowymi obsługującymi Gminę. Szczegółowy terminarz będzie dostępny na stronie urzędu (zakładka- gospodarka odpadami) w przyszłym tygodniu.
Zbiórka wielkogabarytów w Topoli Małej planowana jest w dniu 25.03.2017 r.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-17 13:00:56, przez Mieszkaniec Gminy
Panie Wójcie kiedy w naszej gminie ktoś zajmie się emisją spalin z kominów?. W Gorzycach i Topoli Małej nie ma czym oddychać jak ludzie zaczynają palić w swoich piecach.Mam również pytanie czy w naszej gminie wzorem innych gmin przewidziane są jakieś dotacje dla gospodarstw pragnących zmienić źródło ogrzewania np. na gazowe. Czy gmina przewiduje jakieś wsparcie finansowe dla tych mieszkańców np. na założenie przyłącza, czy zakup kotła centralnego ogrzewania?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-26 10:18:25
Dzień dobry,

Na dzień dzisiejszy niestety nie mamy w budżecie zabezpieczonych środków na dotacje związane z wymianą źródeł ogrzewania na ekologiczne. Jest to jednak bardzo ważna sprawa i w najbliższej przyszłości będziemy się starali podjąć wszelkie kroki aby pomóc mieszkańcom gminy pozyskać środki finansowe na ten cel.
Na przełomie lutego i marca br. planujemy zorganizować spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, związanego z wdrożeniem na terenie gminy programu „Wymiana źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkaniowych „PIECYK-2017”. O szczegółach i terminach spotkania mieszkańcy zostaną poinformowani przez sołtysów oraz na stronie internetowej naszej gminy. W chwili obecnej trwają uzgodnienia techniczne między Urzędem Gminy, a WFOŚiGW.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-19 09:46:18, przez Katarzyna Leonhard
Szanowny Panie Wójcie,

obecna sytuacja ekologiczna związana z drastycznie wysokim poziomem smogu w  powietrzu w Polsce jest także dla nas, mieszkańców Gminy Ostrów bardzo niepokojąca. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą starać się o dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę starych systemów ogrzewania na nowe, ekologiczne. Myślę, że taki program spotkałby się z dużym zainteresowaniem w naszej gminie. Wszyscy mamy na uwadze jakość naszego powietrza, jest ono wszystkim równie potrzebne stąd moje pytanie : czy Gmina przewiduje w najbliższym czasie rozpoczęcie programu wspomagającego mieszkańcom Gminy Ostrów Wlkp. zakup ekologicznych kotłów ?

z poważaniem
Katarzyna Leonhard
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-23 14:19:01
Dzień dobry,
tak, na przełomie luty/marzec planowane jest spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, związanego z programem „Wymiany źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkaniowych „PIECYK-2017”.
O szczegółach i terminach spotkań mieszkańcy zostaną poinformowani przez sołtysów oraz na stronie internetowej naszej gminy. W tej chwili trwają uzgodnienia techniczne między Urzędem Gminy a WFOŚiGW.

Pozdrawiam
Piotr Kuroszczyk
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 16 ] >> koniec
Wiadomości z Polski     |     Wiadomości ze Świata     |     Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     Pogoda     |     
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez:CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.